IV Liga Dolnośląska / Zwariowany sparing w Strzegomiu.

7 mar 17

Zwariowany sparing w Strzegomiu.

Dość niecodzienny przebieg miał ostatni sparingowy pojedynek Lotnika Jeżów Sudecki.

W meczu w Strzegomiu tamtejszy AKS zgodnie z oczekiwaniami okazał się bardzo wymagającym rywalem dla naszego zespołu.

Po pierwszej połowie, mimo kilku okazji do zdobycia bramek dla obu drużyn goli nie było. Wielkie strzelanie rozpoczęło się krótko po przerwie kiedy to celnym strzałem głową, przy asyście wprowadzonego na drugie 45 min. Domaradzkiego popisał się Dawid Krzyżanowski. Trzy minuty później, w 58 min ten sam zawodnik, ponownie głową podwyższył korzystny dla AKS-u rezultat. Kolejny cios dla Lotnika to ponownie celna główka – tym razem skutecznym strzelcem okazał się Krupnik, który w 75 min. nie dał szans Maćkowskiemu. Gdy wszystko wskazywało na to, że Lotnik poniesie najwyższą porażkę w tym roku, wydarzenia na boisku przybrały dość niespodziewany obrót. Najpierw Michał Piwiński w 82 min. zamykając akcję silnym strzałem z powietrza zdobył pierwszą bramkę dla Lotnika. Następnie w trakcie 8 minut dwie bramki zdobył najlepszy strzelec Lotnika z zeszłego sezonu – Damian Górgul! Snajper Lotnika, który w tym meczu ustawiony zostsł w linii pomocy najpierw celną główką wykończył dogranie Krzysztofa Kecia. Potem po przejęciu piłki przez Tomka Madeja i dograniu Michał Piwińskiego, posłał mierzone uderzenie z pierwszej piłki, ustalając jednocześnie wynik sparingowej potyczki. Mimo,że był to tylko sparing - po końcowym gwizdku zawodnicy ze Strzegomia długo nie podnosili się z murawy, nie wierząc w jak krótkim czasie roztrwonili wysokie prowadzenie.

Sobotni sparing – w towarzystwie zastępcy burmistrza Strzegomia i prezesa AKS-u Strzegom – Wiesława Witkowskiego - oglądał wiceprezes PZPN, prezes DolZPN i były piłkarz AKS-u – Andrzej Padewski  Po meczu trener AKS-u Dariusz Krzyżanowski powiedział:” Mecz w ostatnich 10-15 minutach wymknął się nam zupełnie spod kontroli. Zaczęliśmy popełniać proste błędy w defensywie, które nie mają prawa przydarzyć się na tym poziomie. Pod koniec grało już wielu rezerwowych, co miało duży wpływ na ostateczny wynik”

Z naszego  punktu widzenia sobotni pojedynek okazał się kolejnym bardzo cennym sprawdzianem, a także był okazją do przetestowania nowych ustawień zespołu trenera Milewskiego, który w przerwie zimowej zasiliło kilku nowych graczy.

AKS STRZEGOM - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 3-3 (0-0)

Bramki: 1-0 D.Krzyżanowski, 2-0 D.Krzyżanowski 3-0 Krupnik 3-1 Piwiński, 3-2 Górgul 3-3 Górgul

AKS: Słowik - Durajczyk, Serweciński, Gołąbek, zawodnik testowany, Krupnik, D.Krzyżanowski, A.Wasilewski, M.Wasilewski, Alwin    Rezerwowi: Kretkowski, Domaradzki, Nitarski, Szerszeń, Kuczma, Lesiński

LOTNIK: Mikulski - Turczyk, Szwagrzyk, Rudnicki, Niemirski, Kieć, Górgul, Pieńkowski, Piwiński, Suchanecki, Khodzamkulov   Rezerwowi: Maćkowski, Madej

Autor tekstu:info@lotnikjs.pl