IV Liga Dolnośląska / Zwycięstwo Lotnika 3:0

19 cze 14

Zwycięstwo Lotnika 3:0

Zwycięstwo Lotnika w ostatnim meczu u siebie w sezonie 2013/14!

3:0 - takim rezultatem zakończył się ostatni mecz sezonu rozegrany przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim. Zespoły Lotnika jak i Leśnika od kilku kolejek spokojne o ligowy byt, rywalizowaly jedynie o jak najwyższą lokatę w górnej połowie tabeli. Trener jeżowian Maciej Suchanecki tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych energicznie pokrzykując zza lini bocznej wespół z innym rezerwowym tego dnia - Adrianem Lisem. Oba zespoły od początku spotkania nie forsowały tempa gry, próbując zaczepnych ataków oraz strzałów z dytansu. Lotnik napoczął Leśnika w 23min. za sprawą Filipa Pieńkowskiego, który w polu karnym otrzymał piłkę z głębi pola i mocnym strzałem w lewy róg bramki Leśnika dał prowadzenie Lotnikom. Rezlutat utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej na boisku zameldował się Suchanecki, Lis oraz Gozdek co znacznie uspokoiło poczynania jeżowian, którzy częsciej niż w pierwszej połowie utrzymywali się przy piłce. Leśnik próbował atakować i strzelać z dystansu, jednak robił to bardzo nieudolnie. Kiedy już zawodnikom gości udało się przedostać w okolice pola karnego gospodarzy, sytuację wyjasniali pewnie grający obrońcy Lotnika. Prowadzenie po akcji Adriana Lisa podwyższył Damian Gurgól dostawiając stopę do otwierającego podania z lewej strony boiska. Nie był to jedyny gol tego zawodnika w tym spotkaniu. W końcowej fazie meczu popularny " LEGIA" - ku radości oklaskującej go z trybun partnerki - dopełnił dzieła zniszczenia, finalizując akcję Kamila Bojanowskiego, który prawą nogą (!) posał dobrą penetrującą piłkę w pole karne Leśnika. Na tym emocje w Jeżowie się skończyly. Sędzia gwizdnął po raz ostatni, a zawodncy Lotnika w dobrych nastrojach mogli sposobić się do pomeczowego grilla przygotowanego - przez nieoceniony duet - Pana Poldka i Pawła "Terrego" .

Zwycięstwo pozwoloło awansować Lotnikom na 8 miejsce w tabeli. W przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu w Ruszowie, oraz korzystnych rezlutatów innych spotkań ostatniej kolejki sezonu, Lotnik może zakończyć sezon na 6 pozycji.